Džaivas

Nuo seno muzika ir šokiai atspindi visuomenės tarpusavio santykius. Po pirmojo pasaulinio karo, trečiąjame dešimtmetyje buvo sukurta daug naujų šokių.

Tuo metu buvo madingas čarlstonas, „Shimmy”, ir „Black Bottom”.

Ši šokių raida visiškai nekliudė Anglijos. Čia toliau klestėjo klasikiniai šokiai, ypač anglų valsas.1935 metais Europoje atsirado naujas šokis – svingas.

Trečiasis Reichas svingą buvo uždraudęs, todėl Vokietijoje jis labai išpopuliarėjo tik po 1945 metų.1940 metais į Europą bugivugį atvežė amerikiečių kareiviai.

Šokiui pradžią davė bliuzo muzika. Bugivugis buvo vadinamas įvairiai, Amerikoje jis buvo „Jitterbug”, Anglijoje — džaivas. 1945 metais jį pavadino „Bepop”, o nuo 1955 metų — rokenrolu.

Juodaodžių žargonu džaivas reiškia susijaudinimą arba ekstazę, gyvenimo džiaugsmą.Be džaivo, dar yra greitesnio tempo bugivugio žingsniai. „Double Time” yra pagrindinis rokenrolo žingsnis, vadinamasis sportinis šokis.

Džaivo „Tripple Time” (kintamasis žingsnis) yra taip pat ir ča ča ča žingsnis. Džaivas grojamas 4/4 taktu.

Tempas nuo 36 iki 44 taktų per minutę. Nuo 1968 metų džaivas įrašytas į Lotynų Amerikos šokių konkursų programą kartu su ča ča ča, rumba, samba ir pasodobliu.

Džaivas susideda iš aštuonių žingsnių. Šokite šiek tiek sulenkę kelius, klubais linguokite į šalis. Pradėkite taip: vyras kairiąją koją, o dama dešiniąją stato atgal.

Žingsnius darykite kiek įmanoma mažesnius, beveik vietoje, ypač kintamuosius nuo trečio iki penkto ir nuo šešto iki aštunto. Atliekant šiuos žingsnelius, kojos suglaudžiamos nepilnai.

Related Posts

GDPR