Čia čia čia

Kuba — tai kraštas, iš kurio kilo šis linksmas Lotynų Amerikos šokis. Ši sala yra ir kitų naujų šokių tėvynė. Čia pradėta šokti milonga, habanera, rumba bei mamba.

Kubos gyventojai mišrūs, daugiausia ten gyvena ispanai ir Vakarų Afrikos juodaodžiai. Jie jau nuo XVI amžiaus veikė įvairių, dažniausiai afrikietiškų šokių raidą.

Mamba laikoma čia čia čia pirmtake. Tai yra religinė sąvoka, reiškianti susirinkimą, pokalbį arba šventą veiksmą, būgnų ir dievų dialogą. Mambai būdinga muzikinė polimetrija (kai tuo pat metu grojama keletas taktų rūšių).

Čia čia čia pradininkas ir kūrėjas yra kubietis Enrique’ė Jorrin’as, šį šokį sukūręs iš mambos. Iš pradžių naujasis šokis buvo vadinamas mamba-čia čia čia. Jis buvo tikrai laukinis ir egzotiškas. Šiuolaikinio ča ča ča tempas kiek lėtesnis, jo pirmykštis azartas pažabotas.

Be to, jame atsirado daug disko, džiazo, ir „beat” elementų. Tačiau iki šių dienų čia čia čia neprarado gyvumo.

1954 metais čia čia čia, kurio ritmas įkaitindavo net europiečius, paplito po visą pasaulį. Per kelerius metus jis tapo vienu iš populiariausių Lotynų Amerikos šokių ir išliko toks iki mūsų laikų. 1961 metais jis buvo įtrauktas į oficialią šokių konkursų programą.

Čia čia čia yra vienas iš gyviausių Lotynų Amerikos šokių ir turi daugiausia žingsnių.

Čia čia čia ritmas pabrėžiamas pirmoje ir paskutinėje takto dalyse, todėl šis ritmas vadinamas 4 ir 1.

Related Posts

GDPR