Trumpos šokių taisyklės

Šokant dviese reikia laikytis tam tikrų taisyklių. Dviese šokti bus nesunku, jei žinosite judesių eigą. Kiekviena šokio rūšis turi savas taisykles, kurios priklauso nuo šokio kilmės ir ritmo plėtotės.

Kiekvienam šokiui pora turi atsistoti tam tikra poza.

Vyras turi vesti damą ir rodyti jai šokio kryptį. Dama turi pasiduoti šiam vadovavimui. Tai gerai seksis tik tuomet, kai, kai vyras iš anksto nustatys bendrus sąlyčio taškus ir šokio kryptį. 

Priešingu atveju vadovavimą bandys perimti dama. Iki šių dienų išlikusi nuomonė, kad vyras vedžioja, o dama jam paklūsta. Tačiau jūs patys galite apsispręsti ir pasikeisti vaidmenimis.

Jei šokate pilnoje aikštelėje, turite atkreipti dėmesį į kitas poras. Visos poros turi šokti prieš laikrodžio rodyklę, vadinasi, ratu į kairę.

Laikysena šokant klasikinius šokius

Poza ir laikysena suteikia porai galimybę šokti drauge. Susikabinimas rankomis padeda išlaikyti pusiausvyrą, o per sąlyčio taškus vyras perduoda damai, kaip jis nori šokti.

Susikabinimas rankomis padeda išlaikyti pusiausvyrą, o per sąlyčio taškus vyras perduoda damai, kaip jis nori šokti.

Tai svarbu: dama turi patogiai jaustis vyro rankose ir žinoti, kad jis tvirtai ją vedžios šokių aikštele. Tačiau rankų negalima spausti ar pernelyg tvirtai vienam į kitą įsikibti, nes taip prarandama pusiausvyra.

Vyras dešinę ranką suglaustais pirštais deda ant partnerės nugaros, pirštai krypsta įstrižai žemyn. Taisyklinga dešiniosios vyro rankos padėtis – šiek tiek žemiau kairiosios rankos mentikaulio.

Susikibę partneriai rankas laiko žemesniojo partnerio akių aukštyje.

Tarp vyro dešiniosios ir kairiosios rankų ir moters kūno susidaro “valdymo linija”. Ji išlieka pastovi, vadinasi, dama sužino apie įvairias posūkių ir judesių kryptis, kūno pakilimą ir nusileidimą, šokio žingsnelius ir figūras. labai svarbu, kad kojos būtų “sukeistos”, nes jūs šokate tarsi “keturiais bėgiais”.

Kiekviena pėda turi savo “bėgį”, todėl jūs netrukdysite vienas kitam.

Laikysena šokant Lotynų Amerikos šokius

Čia čia čia, rumba, samba, pasadoblis ir džaivas yra penki Lotynų Amerikos šokiai. Jie daug judresni už klasikinius šokius. Jiems būdingi apsisukimai po vieną ir ypatingi rankų judesiai.

Šios grupės šokiai turi daugiau variantų negu klasikiniai.

Lotynų Amerikos šokiams šokti reikia mažiau erdvės, nes jie dažniausiai šokami vietoje. Vadinasi, nebereikia laikytis griežtos šokio krypties kaip šokant klasikinius šokius.

Skirtingai nuo klasikinių šokių, Lotynų Amerikos šokių partneriai turi laikytis reikiamo atstumo vienas nuo kito.

Tarp partnerių turi būti 15-20 cm. tai būtina, nes antraip šokėjai trukdys vienas kitam atlikti judesius keliais. Didesnio ploto reikia ir posūkiams po vieną, ir žingsneliams atviroje pozicijoje.

Rankų “žiede” turi būti šiokia tokia įtampa, tada vyrui bus lengviau vadovauti damai ir ji reaguos greičiau.

Vyras deda dešinę ranką damai ant nugaros, geriausia – ant kairiojo raktikaulio. Dama lengvai uždeda kairiąją ranką ant vyro dešiniojo peties.

Rankas reikia laikyti šiek tiek “apvaliau” , nei šokant standartinius šokius. Susikibus rankomis, plaštakas reikia laikyti žemesniojo partnerio akių aukštyje.

Damos pirštai turi būti tarp vyro nykščio ir smiliaus. Pėdos stovi beveik viena prieš kitą. Taigi šokama “dviem bėgiais”, priešingai nei šokant klasikinius šokius, kai pėdos juda “keturiais bėgiais”.

Žingsniuojant damos dešinioji ranka yra ant vyro delno. Kita ranka nuo peties leidžiasi žemyn.

Related Posts

GDPR