Laikysena šokant klasikinius šokius

Poza ir laikysena suteikia porai galimybę šokti drauge. Susikabinimas rankomis padeda išlaikyti pusiausvyrą, o per sąlyčio taškus vyras perduoda damai, kaip jis nori šokti. Susikabinimas rankomis padeda išlaikyti pusiausvyrą, o per sąlyčio taškus vyras perduoda damai, kaip jis nori šokti.

Tai svarbu: dama turi patogiai jaustis vyro rankose ir žinoti, kad jis tvirtai ją vedžios šokių aikštele. Tačiau rankų negalima spausti ar pernelyg tvirtai vienam į kitą įsikibti, nes taip prarandama pusiausvyra.

Vyras dešinę ranką suglaustais pirštais deda ant partnerės nugaros, pirštai krypsta įstrižai žemyn. Taisyklinga dešiniosios vyro rankos padėtis - šiek tiek žemiau kairiosios rankos mentikaulio. Susikibę partneriai rankas laiko žemesniojo partnerio akių aukštyje.

Tarp vyro dešiniosios ir kairiosios rankų ir moters kūno susidaro "valdymo linija". Ji išlieka pastovi, vadinasi, dama sužino apie įvairias posūkių ir judesių kryptis, kūno pakilimą ir nusileidimą, šokio žingsnelius ir figūras. labai svarbu, kad kojos būtų "sukeistos", nes jūs šokate tarsi "keturiais bėgiais". Kiekviena pėda turi savo "bėgį", todėl jūs netrukdysite vienas kitam.